Kierunek Wychowanie Fizyczne stworzony został z myślą o osobach lubiących aktywność fizyczną, doskonalenie własnych sprawności oraz pracę z młodzieżą.

FORMA STUDIÓW

Studia I stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne trwają 3 lata i prowadzone są w formie stacjonarnej.

SYLWETKA ABSOLWENTA

Absolwenci otrzymują tytuł licencjata wychowania fizycznego i uzyskują uprawnienia nauczyciela WF w szkołach podstawowych oraz dodatkowo kwalifikacje charakterystyczne dla wybranej specjalności:

• nauczycielskiej ze specjalizacjami instruktorskimi

Absolwenci uzyskują kwalifikacje instruktorskie w dwóch wybranych dyscyplinach sportu (m.in. pływania, gier zespołowych, tenisa, lekkiej atletyki, gimnastyki, fitness, akrobatyki sportowej, kulturystyki, wioślarstwa lub kajakarstwa).

• nauczycielskiej z biologią

Absolwenci nabywają dodatkowo uprawnienia nauczyciela biologii w szkołach podstawowych oraz kwalifikację instruktorską z jednej wybranej dyscypliny sportu (m.in. pływania, gier zespołowych, tenisa, lekkiej atletyki, gimnastyki, fitness, akrobatyki sportowej, kulturystyki, wioślarstwa i kajakarstwa).

W ramach specjalizacji instruktorskiej z piłki nożnej istnieje możliwość uzyskania licencji UEFA Grassroots C (UEFA C). Jest ona podstawą do zatrudnienia w klubach sportowych i szkółkach piłkarskich dla dzieci i młodzieży oraz zdobywania kolejnych szczebli kariery trenerskiej.

* Utworzenie specjalności / specjalizacji instruktorskich uwarunkowane jest liczbą chętnych.

Perspektywy zawodowe

Studia przygotowują do podejmowania działalności pedagogicznej, wychowawczej i menedżerskiej z osobami zdrowymi i z dysfunkcjami.

Absolwenci tego kierunku mogą pracować w klubach i stowarzyszeniach sportowych, jako nauczyciele wychowania fizycznego oraz w ośrodkach sportu i rekreacji w charakterze instruktorów sportu i menadżerów, a także w wydziałach kultury fizycznej i w instytucjach publicznych.