fbpx
Nowe miejsca, nowi znajomi, większa samodzielność i odpowiedzialność za wyniki w nauce – początek studiów to czas licznych zmian i towarzyszących im emocji. Warto je jak najszybciej opanować i opracować plan działań na najbliższe lata. Jak to zrobić? Studenci dowiedzą się tego na webinarze pt. „Jak najlepiej wykorzystać czas studiów? Praktyczne wskazówki”, który poprowadzi doradczyni zawodowa Paulina Drozdowska, 14 października o godz. 18 na grupie „Kariera z AWF Poznań” na Facebooku.

Doradca ds. kariery w naszej Akademii to osoba, która posiada doświadczenie w przygotowywaniu do pracy, głównie w aspektach kompetencji miękkich i kompetencje. To daje możliwość jak najefektywniejszej pomocy studentom w wybranych przez nich obszarach zawodowych. Tematami spotkań indywidualnych i grupowych z doradcą zawodowym są: poszukiwanie wymarzonych praktyk czy stażu, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych tzn. CV i listu motywacyjnego, przekazanie wskazówek do rozmowy rekrutacyjnej i symulacja takiej rozmowy, omówienie planu zawodowego z uwzględnieniem potrzeb, wartości i mocnych stron studenta czy praca nad rozwojem osobistym.

Na najbliższym webinarze doradczyni ds. kariery Paulina Drozdowska podzieli się swoim blisko kilkunastoletnim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi jak najlepszego wykorzystania czasu studiów. Podczas spotkania omówione zostaną m.in:
• podejście AGILE do planowania własnej kariery zawodowej – eksperymentuj, sprawdzaj, testuj i konfrontuj swoje wyobrażenia,
• samodzielne tworzenie możliwości zawodowych – to jest możliwe,
• poznanie siebie i swoich potrzeb – studia są do tego najlepszą okazją.

Spotkanie kierowane jest głównie do studentów I i II roku studiów, jednak każdy może wziąć w nim udział. Webinar odbędzie się 14 października o godz. 18 na grupie „Kariera z AWF Poznań” na Facebooku (link).

Zachęcamy do udziału!