fbpx

Studenci 2 roku kierunku fizjoterapia w ramach zajęć dydaktycznych terapia zajęciowa prowadzonych przez dr Dorotę Pilecką dowiedzieli się, a przede wszystkim doświadczyli, na czym polega wykorzystania filmu w pracy terapeutycznej.

Z reguły nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to co oglądamy, ma na nas wielki wpływ, a nawet może stanowić element prowadzonej terapii lub zostać wykorzystane jako narzędzie rozwoju osobistego.

Tym razem film był podstawą do refleksji na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w Polsce, postaw rodzicielskich, systemu oświaty, działalności różnorodnych instytucji, urzędów oraz roli organizacjach pozarządowych i samopomocowych, determinacji matki oraz różnorodnych symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Projekcja filmu "Śubuk" Jacka Lusińskiego w kinie 60 krzeseł w Gorzowie Wlkp. była dla wielu studentów okazją do poznania jedynego kina w mieście prezentującego niekomercyjny repertuar. Po projekcji wywiązała się ciekawa i dojrzała dyskusja moderowana przez Panią Iwonę Bartnicką Kierowniczkę Działu Kultury Filmowej Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wlkp.