50-lat_www

07 września w auli naszej akademii odbyło się uroczyste powitanie medalistów mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie. Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli: Anna Puławska, Julia Olszewska, Wiktor Głazunow, Oleksii Koliadych – studenci naszej uczelni, zawodnicy gorzowskich klubów AZS AWF Gorzów Wielkopolskich i Admira Gorzów Wielkopolski.

Wydarzenie otworzył dziekan gorzowskiej filii prof. AWF dr hab. Piotr Żurek.

- Chcę zapewnić, że nadal będziemy robić wszystko, abyście mieli jak najlepsze warunki do pogodzenia uprawiania profesjonalnego sportu, na najwyższym poziomie z nauką – podkreślał.
Głos zajęli również prezesi klubu AZS AWF Gorzów Wielkopolski: Jan Horoszkiewicz i Marek Zachara.

Na spotkanie przybyli reprezentanci Władz Miasta i Województwa. Władze Miasta reprezentowała zastępca prezydenta Małgorzata Domagała. Sportowców przywitał również przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski, wicemarszałek województwa Łukasz Porycki, a także przedstawiciel Wojewody Lubuskiego Tomasz Rafalski.

Po podziękowaniach nadszedł czas na rozmowy z medalistami, a następnie zdjęcia i autografy.

Na spotkanie licznie przybyły również dzieci – młodzi zawodnicy KS Admira i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za liczne przybycie i ciepłe przyjęcia zaproszonych sportowców. Jesteśmy dumni z osiągnieć naszych studentów i śmiało możemy powiedzieć, że najlepsi kajakarze na świecie studiują na AWF w Gorzowie!