500x140 500x140_wf 500x140_Fizjo 500x140_diet

Członkowie Koła Naukowego przy Uczelnianym Klubie Olimpijczyka wzięli udział w Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. Kultura fizyczna i zdrowie w dobie XXI wieku zorganizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski. Członkowie Koła przedstawili wyniki swoich badań, w których udział wzięli studenci naszej uczelni.

Tematami prac były:

- Analiza aktywności fizycznej na podstawie danych ze smartwatcha,
- Wpływ aktywności fizycznej na styl życia studentów fizjoterapii i wychowania
fizycznego ZWKF,
- Pomiar aktywności fizycznej za pomocą aplikacji i urządzeń wśród studentów ZWKF,
- Studenci ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim w czasie pandemii Covid-19.

Przedstawione wyniki dotyczyły aktywności fizycznej studentów, sposobów jej pomiaru za pomocą zegarka smartwatch, sposobu żywienia oraz metod radzenia sobie ze stresem. Został poruszony również aspekt nauczania zdalnego podczas pandemii COVID-19, co dało szeroką interpretację wyborów i motywacji studentów w kwestii budowania zdrowych nawyków na przełomie ostatnich dwóch lat.

Za przygotowanie do konferencji oraz pomoc w opracowaniu badań dziękujemy opiekunom koła naukowego: dr Dorocie Pileckiej i mgr Izabeli Różyckiej.