covid_19_2 50-lat_www

W ramach ministerialnego programu WF z AWF „Aktywny powrót do szkoły” w gorzowskiej Filii poznańskiej AWF przeszkolono blisko tysiąc nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej.

Spotkania zorganizowane zostały w czerwcu, sierpniu, wrześniu oraz październiku. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów z zakresu zdrowia oraz psychologii, które obrazowały wpływ wirusa Sars-Cov-19 na zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży.

W ramach każdego dnia szkolenia nauczyciele uczestniczyli także w ćwiczeniach ruchowych z użyciem nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu.

Dzięki środkom zapewnionym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do ośrodka szkoleniowego w Gorzowie Wielkopolskim został zakupiony między innymi innowacyjny sprzęt do pomiaru intensywności wysiłku firmy Polar wraz z oprogramowaniem Polar Flow. Prowadzący warsztaty metodyczne mieli przyjemność zaprezentować nauczycielom specjalne opaski, które wykorzystano przy ćwiczeniach fizycznych. Dzięki temu sprzętowi porównano intensywność treningu w różnych formach aktywności. Do gorzowskiej Filii trafił zestaw 40-stu opasek, 2 iPodów, a także komputer przenośny do monitoringu wysiłku fizycznego.