fbpx
baner_rekrutacja_2021_500x140 50-lat_www

Już w najbliższy piątek, 23 lipca rozpoczną się w Tokio XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Jesteśmy dumni, że aż pięciu studentów gorzowskiej Filii AWF Poznań - Karolina Naja, Anna Puławska, Wiktor Głazunow, Olga Michałkiewicz i Katarzyna Boruch, będzie reprezentować nasz kraj podczas zmagań sportowych w Japonii.

Dwukrotna brązowa medalistka igrzysk olimpijskich - Karolina Naja, w Tokio wystartuje razem z Anną Puławską w konkurencji K2 na dystansie 500 m. Obie zawodniczki o medale będą walczyć jeszcze w konkurencji K4. Anna Puławska (AZS AWF Gorzów), wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy debiutuje na igrzyskach, ale mamy nadzieję, że jej rosnąca forma i wsparcie doświadczonej koleżanki pozwolą odnieść im sukces.

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) – Mistrz Europy, srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata, na igrzyskach w Tokio wystąpi w dwóch konkurencjach: w C1 i C2 na 1000 m.

Polskie wiosła reprezentować będzie Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów), która z koleżankami z osady wystartuje w czwórce bez sternika na dystansie 2000 m. Olga jest srebrną medalistką mistrzostwa świata i brązową mistrzostw Europy.

Wioślarka, Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów) dołączyła do reprezentacji jako zawodniczka rezerwowa.

Do zawodników AZS AWF Gorzów na igrzyskach w Japonii dołączyła również, po bardzo udanym sezonie startowym, lekkoatletka Kornelia Lesiewicz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. Kornelia wystartuje w sztafecie 4 x 400 m.

Warto podkreślić, że trenerem Ani Puławskiej i Wiktora Głazunowa jest Marek Zachara - absolwent studiów trenerskich naszej Filii, a trenerem Kornelii Lesiewicz jest Sebastian Papuga, również nasz absolwent. Wioślarki trenuje natomiast dr Piotr Basta, wykładowca w Zakładzie Wychowania Fizycznego i Sportu, olimpijczyk z Barcelony, Atlanty i Sydney.

Naszym zawodnikom życzymy udanych startów i spełnienia sportowych marzeń!