baner-kierunki-rejestracja-

Nauka na zagranicznej uczelni, odkrywanie nowych kultur, rozwój osobisty, szlifowanie języków, to tylko kilka z możliwych korzyści programu Erasmus+.
Program od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pod koniec stycznia pożegnaliśmy naszych "Erasmusów" z zagranicy, którzy w tym roku przyjechali do nas z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji i  Francji.

Biuro Współpracy z Zagranicą zorganizowało dla nich oraz polskich studentów szereg imprez o charakterze sportowym, promujących formy aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu (turniej bowlingowy, gry i zabawy w parku linowym, na  torze saneczkowym lub w największym wodnym kompleksie rekreacyjnym w Polsce  – w Termach Maltańskich).

Dla  studentów Hiszpanii i Portugalii nie lada wyzwaniem była wizyta na lodowisku, na "Chwiałce".

Żywe rytmy były doskonałą okazją, żeby przełamać „ pierwsze lody” między polskimi studentami i „Erasmusami”. Cześć studentów założyła po raz pierwszy na nogi łyżwy  i z przerażeniem stawiała  pierwsze kroki na lodzie. Polscy studenci zorganizowali szybki kurs nauki jazdy oraz liczne konkursy i atrakcje.

Nie zabrakło też imprez przybliżających naszą bogatą kulturę i historię. Wizyta w „Bramie Poznania" pozwoliła zapoznać się z dziejami naszego miasta i początkami państwa polskiego.

Zachwyt wzbudził magiczny Kraków, dawna stolica i nekropolia królów Polski, który studenci ujrzeli dzięki wycieczce zorganizowanej przez BWZ przy współpracy z mgr Markiem Piasta.

Więcej na stronie Biura Współpracy z Zagranicą